Školský poriadok

Prevádzkový poriadok v školskej dielni

Základná škola, Školská 840. 930 37 Lehnice

Prevádzkový poriadok v školskej dielni

1. Do dielní môže žiak vstúpiť len za prítomnosti vyučujúceho.
  2. Pri praktickej činnosti sa v dielni nosí pracovné oblečenie, najčastejšie plášť.
  3. Po príchode na pracovné miesto žiak skontroluje náradie a materiál. S poškodeným náradím nepracuje!
  4. Na pracovisku žiak dodržuje zásady bezpečnosti (s náradím a materiálom manipuluje len na úrovni pracovnej plochy, teda na hoblici alebo zámočníckom stole).
  5. Ak je to potrebné, žiak používa ochranné pomôcky (rukavice, okuliare a ochranné štíty).
  6. S elektrickými spotrebičmi môže žiak pracovať len pod dozorom vyučujúceho!
  7. Ak používa laky a moridlá, pracuje pri otvorenom okne!
  8. Žiak šetrí nielen náradie a zariadenie, ale aj materiál, s ktorým pracuje.
  9. Aj malé poranenie treba ohlásiť vyučujúcemu.
  10. Rozpracované výrobky žiak označí svojím menom a uloží na určené miesto.
  11. Po skončení práce každý urobí poriadok na svojom mieste, uloží náradie a pomôcky.
  12. Na záver práce si žiak umyje ruky (používa vlastné hygienické vrecúško) a odloží pracovný odev.

V Lehniciach, 2.9.2020                                                                                              Ing. Zuzana Pálmayová, riaditeľka školy