• Aktuálne zo ŠvP

Pred večerou mali pre nás animátori pripravenú hru "Niečo za niečo". Aby sme získali pre tím zadané heslá, museli sme splniť rôzne zábavné úlohy, napr. dať pusu Nadi, objať Ňaňu, nakresliť srdiečko na pani učiteľku, popísať Dory, zalepiť nohy Žili, hodiť do Jogiho šišku, zobrať mu nejakú vec, Kucovi povedať, že je najlepšia animátorka, napísať Žili na čelo "Naďa", prilepiť Ňane na nos trávu, nakresliť Tris okuliare, povedať Kucovi, že má pekné oči, dať šiltovku Stitch... 😀

• Taliansko - 4. deň

V posledný deň poznávacieho zájazdu, si naši žiaci pozreli mesto Bolzano, kde absolvovali prechádzku po historickom centre, a návštevu Múzea Ötzi - Ľadový muž z praveku. V závere sa vybrali na šťastnú cestu domov.

• ŠvP - 4. deň

Dopoludnia sme navštívili slovanské hradisko na vrchu Valy pri obci Bojná. Hradisko bolo súčasťou opevnenia, ktoré kontrolovalo dôležité prechody z Ponitria na Považie. Najvýznamnejšie nálezy sú z obdobia Veľkej Moravy. K hradisku sme prišli po nenáročnom turistickom chodníku obklopení krásnou prírodou Považského Inovca.

• Sokoliarske predstavenie

• Návšteva Ekoparku

V utorok sme navštívili Eko park v Úľanoch. Videli sme zvieratká, zahrali sme sa na ihrisku a vyšantili na preliezkach. Kúpili sme si hranolky a zjedli dobroty, ktoré nám naši rodicia pribalili. Výlet sa žiakom 2.A,2.B,3.C a špeciálnej triedy veľmi páčil.

• Taliansko - 3. deň

V stredu sme mali na programe mesto Padova, kde sme absolvovali prechádzku po historickom centre. Neskôr sme mali presun do mesta Verona, kde sme absolvovali tiež prechádzku po historickom centre s komentovanou prehliadkou mesta s miestnou sprievodkyňou Petrou, s ktorou sme navštívili koloseum Arena di Verona a múzeum Shakespearovej fiktívnej Júlie.

• ŠvP - večerné aktivity

vedomostný kvíz v tímoch, rozprávka, naháňačka, bedminton, kreslenie aj futbal

• ŠvP - Túra do Bojnej a návšteva Ranča pod Babicou

• Taliansko - 2. deň

Výlet do oblasti Lago di Garda. Prechádzka po mestečku Malcesine. Plavba do Limone sul Garda naspäť do Malcescine. Následne návšteva jaskyne Riva del Garda. Podvečer prechádzka po mestečku Sirmione.

• ŠvP - po výdatných raňajkách sa ide do miniZoo v Bojnej

• Dnešný výlet Ekopark - Čierna voda

Dnes žiaci 2.A, 2.B, 3.C, 1.Špt a 2.Špt navštívili spolu s tr.učiteľkami, asistentkami a vychovavateľkami areál  Ekoparku.  Navštívili zvieratká, zahrali sa a strávili deň v peknom prostredí. Deti sa na výlete poriadne vyšantili. Spoločne si pochutnali na výborných hranolkách s kečupom, alebo tatárskou omáčkou a nanukoch.

• ŠvP - zábava v bazéne

• Aktuálne zo ŠvP

Dopoludnie sme strávili vo hvezdárni v Partizánskom, kde sme sa stali súčasťou projekcie o vesmírnych telesách a "preleteli" sme celú slnečnú sústavu. Následne sme sa vrámci prednášky dozvedeli ďalšie zaujímavé informácie, overili si naše znalosti, a zahrnuli pána hvezdára množstvom zvedavých otázok. Na záver sme vďaka bezoblačnej oblohe mohli pozorovať slnko cez ďalekohľad so špeciálnym filtrom.

• ŠvP - 2. deň

Vyspinkaní a naraňajkovaní začináme 2. deň rozcvičkou a krátkou prechádzkou po areáli rekreačného zariadenia.

• ŠvP - zoznamovacie aktivity a príprava na disco

• Taliansko - 1. deň

• ŠvP - program s animátormi

• Hurá, dorazili sme! ŠVP

• Eco Tour

V piatok 7. júna sa naši žiaci prvého i druhého stupňa zúčastnili na výchovnom koncerte Eco Tour. ECO TOUR je platforma, ktorá sa snaží priblížiť tematiku životného prostredia a ekológie žiakom základných škôl. Médiami je označovaná ako “Najlepšia Ekologická Šou na Slovensku”. ECO TOUR je hodinový interaktívny program, ktorého súčasťou sú súťaže, eko-pesničky, eko-fakty, kvíz či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu.

• Dentálna hygiena u prvákov - posledné stretnutie

O stretnutí nám porozprávala pani učiteľka Mgr. Petra Szelleová: "Posledné stretnutie s pani dentálnou hygieničkou bolo znova zaujímavé. Tentokrát si pre nás pripravila záverečné opakovanie zo stretnutí počas celého roka. Deti si zmerali svoje vedomosti a zručnosti z dentálnej hygieny. Ako má vyzerať správna zubná kefka, ako efektne umývať zúbky, čo robí fluoridko, ako sa tvorí zubný kaz, aké zuby poznáme a aká je ich funkcia a iné. Na záver nemohol chýbať ani pochvalný diplom a samozrejme -  spoločná fotka. Ďakujeme, pani Vivien, veľa sme sa naučili a dúfame,že sa ešte stretneme."

strana: