Galéria úspechov

Lehnické včeličky

Rozprestri krídelká a vzlietni vysoko do korún stromov...

Očakávate prírodovedné rozprávanie? Budete sklamaní. To len 40 rozšantených detí sa stretlo na posledných tvorivých dielňach v tomto školskom roku. „Lehnické včeličky“, ako si  hovoria, je projekt Obecného úradu v Lehniciach. Deti sa stretávali v priestoroch ZŠ pravidelne 1-krát do mesiaca vždy v sobotu a venovali sa spoznávaniu prírodných materiálov, ich výtvarného spracovania a estetického precítenia. Každých desať stretnutí bolo potvrdením veľkého záujmu detí popasovať sa s netradičnou technikou, prejaviť tvorivú fantáziu a často prekonať seba samého, keď pršteky nechceli poslúchať.

Autorkami a realizátorkami projektu „Lehnické včeličky sú p. učiteľky E. Meszárošová, J. Miklosová a K. Meszárošová. Ich láskavé oči vždy zbadali, že sa zlomil sadrový zajko, prštek sa prilepil na doštičku a motýlikovi  padajú krídla.

Najkrajšie okamihy však boli tie, keď sme videli, že tvorivých dielní sa zúčastňujú maminy, tatovia, staré mamy. „Nepozeraj sa“ , počuli sme v máji: „to je darček pre teba, veď máš sviatok.“ O úspešnosti a potrebe poskytovať takéto podujatia deťom v období ich voľného času svedčí aj skutočnosť, že „Lehnické včeličky“ získali finančný grand v rámci projektu pre deti pod názvom „Nech sa nám netúlajú“, ktorý vyhlasujú každoročne COOP Jednota Slovensko spotrebné družstvo, Nestlé Slovensko, s.r.o. a Nadácia Jednota COOP. „Už teraz sa tešíme na stretnutia v septembri“ smejú sa pani učiteľky. „A čo leto?“ pýtame sa. „Pre deti sú pripravené letné tábory, stretnutia s priateľmi, ale to je už iný príbeh.“ Tajomne odpovedajú Dovidenia,  priatelia!

Elena Meszárošová (Lehnice, 21.6.2012)