Galéria úspechov

Deň narcisov 2012

Nezabudnite na Deň narcisov 2012! Pod týmto titulkom sme upozorňovali  žiakov, ale aj priaznivcov našej školy  na webovej stránke ZŠ na blížiacu sa akciu, ktorú už tradične organizuje Liga proti rakovine a do ktorej sa naša škola každoročne veľmi aktívne zapája. Nebolo to inak ani tentoraz. Verejná finančná zbierka Deň narcisov 2012 sa uskutočnila v piatok 13. apríla a my sme opäť boli pritom.  Zbierku sme organizovali na škole, ale naši dobrovoľníci z radov žiakov deviateho ročníka sa potom vydali aj do ulíc obce, aby ozdobili každého, kto sa rozhodol prispieť,  nežným a útlym  žltým narcisom. Podarilo sa im vyzbierať celkom  264 euro, ktoré boli  poukázané na účet hlavného organizátora zbierky Ligy proti rakovine.  V mene školy úprimne ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli pomôcť – žiakom našej ZŠ, členom pedagogického zboru, ale aj  zamestnancom školy a školskej jedálne, a v neposlednom rade aj mnohým obyvateľom Lehníc.

V tomto roku to veru bolo už po siedmy raz, čo sme opäť naplnili rozhodnutie pomôcť dobrej veci a nestáť bokom. Kým na začiatku sme museli deťom podrobne vysvetľovať čo je podstatou zbierky, dnes je situácia celkom iná. Deti v deň „D“ už od rána netrpezlivo čakajú, kedy to „vypukne“ a predbiehajú sa v tom, kto bude prvý ozdobený kvietkom vďaky za príspevok. A navyše, samy vedia naformulovať vysvetlenie o dôležitosti a zmysluplnosti tejto zbierky. Vedia, že peniažky, ktoré sa vyzbierajú vďaka veľkorysým darcom pomôžu pacientom trpiacim zákernou chorobou. A verte, že pocit, ktorý sa človeka zmocní, keď napoludnie prechádza triedami a každému žiakovi na tričku či svetríku žiari malý žltý narcis, je neopísateľný.   Je to znak toho, že si uvedomujú a chápu dôležitosť ľudskej solidarity a spolupatričnosti a vnímajú ochotu pomôcť trpiacim ako samozrejmý a prirodzený  prejav svojej osobnosti. V tomto cennom poznaní sa deti formujú  a dozrievajú, v tomto cennom a jedinečnom poznaní sa napokon napĺňa a potvrdzuje aj hlboký zmysel výchovného pôsobenia školy.

M. Podhradská                                                                                                                                          (Lehnice, 26.4.2012)