Galéria úspechov

Vyčistime si Slovensko 2014

Vyčistime si Slovensko

alebo "Vyčistime si Žitný ostrov"  - pod týmto názvom sa na Slovensku už niekoľko rokov organizujú aktivity, ktorých cieľom je skrášliť naše životné prostredie a prejaviť úctu voči prírode a Zemi. Naša ZŠ sa do týchto aktivít zapája už od začiatku a nebolo to inak ani v tomto roku. A tak sme v stredu 14. mája naštartovali časť: Vyčistime si Slovensko 2014. Tí zasvätení vedia, že to znamená čistenie a upratovanie po tých, ktorí si našu prírodu mýlia so smetným košom. Tentoraz si žiaci 2. stupňa so svojimi triednymi učiteľkami zobrali na mušku lesopark Vitalita a Chránené vtáčie územie Hétmáň. Ani sme sa nenazdali a podarilo sa nám naplniť jeden veľký kontajner (poskytol nám ho Obecný úrad v Lehniciach). Nálada bola výborná, všetci pracovali ako včeličky a popri práci sme si užili aj veselé a zábavné chvíľky najmä zásluhou našich chalanov - výmyselníkov. Domov sme odchádzali trochu unavení, ale určite veľmi spokojní.

Po týždni (21. mája)  sme v našej školskej pošte našli diplom a ďakovný list od poslanca NR SR Józsefa Nagya, ktorý bol vlastne ešte ako minister životného prostredia otcom projektu „Vyčistime si Slovensko“ a v súčasnosti ho zastrešuje pod hlavičkou  združenia Pro Regio. Sme radi, že svojim listom, diplomom a drobnými darčekmi pre najaktívnejšie deti pán poslanec ocenil náš prístup ku prírode a k životnému prostrediu. Je to znak toho, že naša práca neostala nepovšimnutá, no a samozrejme nás všetkých hreje pritom pocit, že sa nám spoločne podarilo zavŕšiť dobrú myšlienku konkrétnym a užitočným činom.                                                                 Marta Podhradská (29.5.2014)