Galéria úspechov

Lehnický triumf v Malinove (2016)

LEHNICKÝ TRIUMF V MALINOVE

Ako inak by sme mohli nazvať účinkovanie nášho 6-členného súťažného družstva (druháčka Rozita Pálmayová, tretiak Kristián Szűcs, siedmak Tímár Szűcs a deviatačky Pavlína Kovácsová, Chiara Krčeková a Diana Szöcsová) na tradičnej súťaži v aranžovaní kvetín pre jednotlivcov ZŠ, ktorú každoročne usporadúva SOŠ záhradnícka v Malinove? Fakty sú jasné: súťažilo takmer 60 žiakov z celého Slovenska a žiaci našej ZŠ získali svojimi prácami všetky prvé miesta! Ale, moment, tým sa výpočet našich úspechov nekončí: k trom víťazstvám pridali dve druhé, jedno tretie a jedno piate miesto! Náš víťazný tím sa domov vracal so skvelými pocitmi a hrdosťou sa netajila ani pani učiteľka Zuzana Pálmayová, ktorá ich na súťaž pripravovala. To, že ich práce boli v Malinove ovenčené palmou víťazstva oprávnene,  si mohli overiť všetci malí i veľkí návštevníci tradičnej októbrovej výstavy „Najkrajšie plody jesene 2016“ vo vestibule našej ZŠ, kde tvorili osobitnú časť bohatej expozície šťavnatých farebných a voňavých jesenných darov z našich záhrad.

Oceňovalo sa však aj na našej školskej výstave. A porota to naozaj nemala ľahké, veď výstavné pulty lákali desiatkami voňavých ligotavých jabĺk všakovakých farieb a veľkostí, orechmi i orieškami, zeleninou od výmyslu sveta, tekvicami od obrov až po ozdobné minitekvičky, či fascinujúcimi jesennými kreáciami...   Po náročnom výbere sa porota napokon rozhodla oceniť diplomom a sladkou pochúťkou 36 žiakov.                                                                                                                                                                                                           Marta Podhradská (ZŠ Lehnice)

Naši víťazi                                                            Výstava víťazných prác                                         Najkrajšie plody jesene 2016